Levné mobily z Číny

Mobil z Číny už dnes nepředstavuje pouze levnou kopii známé značky, design iPhonu a grafiku z kostiček. Čínská ekonomika jde nahoru vysokou rychlostí a to se odráží i v počtu společností atakujících mobilní trh. Ano, stále existují výrobci zaměřující se na výrobu co nejpřesnějších kopií, ale i kvalita jejich výrobků šla podstatně vzhůru. Levné mobily z Číny jsou zajímavou alternativou, kterou se Vám pokusíme přiblížit.

Tzv. kopírovači vyrábějí nejlevnější mobily z Číny. Jejich kvalita někdy ceně odpovídá, jindy je překvapivě dobrá. Velmi kopírovaným telefonem je iPhone, což asi nikoho nepřekvapí. Nenechte se zmást grafikou systému, iOS to opravdu není. Druhá strana mince je cena, která je nízká. Při koupi je vždy důležité sledovat zpětnou vazbu kupujících (sekce Feedback).

Druhou variantou jsou originální mobily z Číny, respektive čínští výrobci s vlastní značkou. Zpravidla se jedná o kvalitní mobilní telefony (samozřejmě při vyšší ceně) se systémem Android od společnosti Google. Mezi top čínské výrobce mobilních telefonů, v současnosti patří značka Xiaomi se svou řadou MI. Dalším velkým hráčem jsou například čínské mobily Kingzone. K těm levným patří Doogee. I u těchto značek platí pravidlo, sledovat zpětnou vazbu kupujících.

Jak nakupovat na AliExpress a nebát se, že se jedná o podvodného prodejce? Ne všechny telefony z Číny jsou orginál a ne každý prodejce na AliExpressu Vám prodá to, co deklaruje na webu. Doporučejeme nakupovat u ověřených prodejců s historií, jejichž seznam naleznete v tabulce

Kde nakupovat?

Kde koupit mobil z Číny? Podívejte se do jednoho z prověřených čínských eshopů (ukázka čínských mobilů níže). Před samotným nákupem doporučejeme si pročíst sekci Dovoz zboží z Číny na našem webu.